Trafik Eğitimi

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitimi

Sürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik Çevre Bilgisi Eğitim

Trafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav

Ehliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

robot trafik polisiKuzey Çin'deki Hebei eyaletinde robot trafik polisleri görev yapmaya başladı. Robot polisler halkın sorularına cevap veriyor ve kural ihlali yapan sürücülerin fotoğraflarını çekiyor. Her gün yeni bir yapay zeka ürünü ürettiğini duyduğumuz Çin, gerçek dünyada hayata geçen trafik polisi robotları üreterek robotik ve yapay zeka alanındaki uzmanlığını tekrar konuşturdu. Robot trafik polisleri Kuzey Çin bölgesinin Hebei eyaletinde görev yapmaya başladı.

 

Bu trafik robotları, Büyük Veri, Yapay Zeka, Bulut Bilişim ve Lazer Tabanlı Navigasyon uygulamalarının bir araya getirilmesi sonucu ortaya çıkabildi. Kuzey Çin'deki Handan Halk Güvenliği Bürosu bu hafta başında robotların üç farklı tipini gerçek hayatta kullandı. Bu üç trafik robotunun her biri belirli bir işlev ve amaç için tasarlandı.

İlk tip robot, sarı üniforma ve beyaz şapka içinde oldukça akıllı görünen bir yol devriye robotu. Taşıtlardaki sürücüleri belirleme becerisine sahip olan bu robotlar sürücülerin kurallara uymaması durumunda kanıt sunmak için fotoğraflar çekiyor.

İkinci tip, insanların temel sorularını cevaplayabilen ve gidecekleri yöne yönlendiren trafik tavsiye robotu. Üçüncü tip robot ise bir kaza durumunda insan polislerin kazayla ilgilendiğini sürücülere bildiren bir kaza uyarı robotu.

robot trafik polisi

İnsanların aksine bu robotlar gün içerisinde herhangi bir mola vermeyecekler ve 7/24 çalışabilir olacaklar. Handan Halk Güvenliği Bürosu yetkilisi Li Huai, robotlara yeni beceri ve fonksiyonların yakında ekleneceğini de söyledi.

Robot polisler henüz insan trafik polislerinin yerini alabilecek kadar kapasiteye sahip değil. Dolayısıyla şu anlık insan polislere yardım ediyorlar ve işlerini kolaylaştırıyorlar. Ancak ilerleyen yıllarda teknolojinin ilerlemesiyle ve daha da karmaşık hale gelmesiyle robotların insan polislerin yerini almaları o kadar da imkansız durmuyor.

Kaynak:www.webtekno.com

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

238 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 18

Dün 16

Bu Hafta 69

Bu Ay 295

Toplam 11727

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

JSN Teki is designed by JoomlaShine.com